STRATILI STE HESLO?

REGISTRÁCIA

Používanie a údržba

Správnou údržbou môžete zaistiť svojim hodinkám nový vzhľad a bezchybnú funkčnosť. Po zložení hodiniek z ruky ich uložte na bezpečné miesto. Nikdy nevystavujte hodinky silnému slnečnému svetlu, či pôsobeniu ohňa, alebo inému pôsobeniu, ktoré môže poškodiť hodinky. Nikdy hodinky neukladajte blízko horľavín, či kyselín a zabráňte styku so zásaditými (alkalickými) látkami, žieravinami, či organickými rozpúšťadlami. Rovnako zabráňte styku s ostrými predmetmi, aby ste zabránili poškriabaniu.

Dodržiavaním nasledujúcich rád docielite dlhú životnosť vašich hodiniek Weide

1. Vyhnite sa silným nárazom

Hoci majú hodinky nárazuvzdornú- funkciu, mali by ste sa vyhýbať silným nárazom. Hodinky obsahujú kovové časti. Majú anti-magnetické zariadenie, ale keď zostanú v blízkosti magnetických predmetov, môže byť ich zobrazovanie času nesprávne. Preto je lepšie sa vyhnúť blízkosti rozhlasu, televízie a ďalších elektrických výrobkov.

2. Vyvarujte sa chemikáliám

Kozmetika, pracie prostriedky, lepidlo, parfumy alebo lak. Pôsobením chemikálií remienok môže pustiť farbu, alebo sa poškodí vnútorná časť hodiniek.

3. Neotvárajte spodný kryt hodiniek

Neodbornou manipuláciou s hodinkami sa môže narušiť ich vodotesnosť. Taktiež sa môžu dnu dostať prachové častice, ktoré by mohli viesť k nefunkčnosti hodiniek.

4. Držte sa od vody a pary

Aj keď sú hodinky vodotesné, nepremokavé časti sa môžu vplyvom času uvoľniť, čo spôsobí vlhkosť dielov. Hrdzavé diely budú mať za následok nefunkčnosť hodiniek. Pri ručnom umývaní alebo kúpaní, treba dať hodinky dole. Taktiež sa neodporúča čistenie hodiniek pomocou vody.

5. Uskladnenie hodiniek

Aby sa predišlo vniknutiu prachu, parfumov, kozmetiky, alebo éterických olejov do hodiniek, nedávajte hodinky do vreciek a tašiek. Keď nechcete nosiť hodinky dlhšiu dobu, mali by byť umiestnené v chladnom a suchom boxe.

6. Zložte hodinky pred spaním

Vlákno a bavlna spôsobia teplotné zmeny, ktoré môžu ľahko poškodiť hodinky.

7. Vyvarujte sa rýchlym teplotným zmenám

Hodinky sa skladajú z rôznych materiálov, rýchla zmena teploty by mohla spôsobiť stratu vodotesnosti.

HORE });